operasyon@cdolojistik.com

İletişim +9 0542 112 59 90

Bizi Hemen Arayın 7/24 Müşteri Hizmetleri

Adresimiz

Mahmudiye Mah Kuvaiyi Milliye Bul.Merin iş Merkezi No:71 B Blok Kat:3/21

Yang Ming, Avrupa seferlerini artırdı

Tayvan merkezli, sektörün önde gelen armatörlerinden Yang Ming, 2009 yılında Yang Ming ve Arkas ortaklığı ile kurulan Yang Ming Anadolu Gemi Acenteliği’nde yıllardır başarı ile devam ettirilen Uzakdoğu servislerini ve hizmet bağlantılarını, İstanbul ve İzmir’den de Kuzey Avrupa direkt servisi ile artırmayı hedefliyor. Yang Ming hattının hali hazırda Mersin ve İskenderun limanlarından NEX – NORTH EUROPE EAST MED EXPRESS ile verdiği servis, 21 Ekim 2019 tarihinden itibaren yeni rotasyonu ile müşterilerine daha geniş bir ağda hizmet vermeye başladı.

İstanbul ve İzmir’den direkt NET- NORTH EUROPE –TURKEY EXPRESS servisi ile hizmet vermeye başlayan Yang Ming , Gemlik ve Samsun limanlarından da aktarmalı olarak taşıma yapıyor. Servislerin rotasyonu ise şu şekilde: NEX (North Europe East Med Express) servisi; Iskenderun (Limak) – Mersin (MIP) – Haifa – Pire – Salerno – Felixstowe – Rotterdam – Hamburg -Antwerp – Pire – İskenderiye (Aict In El Dekheila) – Iskenderun (Limak) – Mersin (MIP) NET (North Europe Turkey Express) servisi; Istanbul (Kumport) – Istanbul (Gebze) – Izmir (Alsancak) – Izmir (Aliağa) – Felixstowe – Hamburg – Antwerp – Pire – Istanbul.

Mersin lojistik fuari

Orta Koridor’un Kalbi Mersin’de Dünyayı Buluşturan Organizasyon Uluslararası taşımacılık rotasında “Orta Koridor” olarak tanımlanan ve Londra’dan başlayıp Çin’e uzanan hattın en stratejik noktası Mersin’de 12-15 Ocak 2022 tarihleri arasında CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı düzenlenecektir.

Özellikle günümüzde Süveyş Kanalı’nda yaşanan sorunlar küresel ticareti ciddi anlamda tehdit eder noktaya gelmiş ve alternatif güzergâh arayışlarını arttırmıştır. Tarihi İpek Yolu'nun ana arterleri olan Asya, Kafkaslar ve Orta Doğu’da iş birliğini ve ticareti teşvik etmeyi amaçlayan CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı; tedarik zincirinin tüm paydaşları için büyük önem arz etmektedir. Tüm bu bilgilere ek olarak, hem kapasite hem de jeopolitik önemi açısından yurt içine ve yurt dışına kara ve demiryolları ile bağlı dünyanın en önemli konteyner limanlarından Mersin Limanı fuar katılımcılarının iş potansiyellerine ciddi katkı sağlayacaktır.

Mersin-Trieste hattındaki 3. gemisini hizmete sundu

DFDS Akdeniz İş Birimi, 7 Ekim 2021 tarihinden itibaren Mersin-Trieste hattındaki 3. gemisini müşterilerinin ve bölge ihracatçısının hizmetine sunarken, liman kenti Mersin’deki faaliyetlerini, Mersin ve Trieste (İtalya) hatları arasında gerçekleştirilen seferler ile ilgili yenilikleri ve hedeflerini iş dünyası liderleri ve iş ortakları ile bir araya gelerek paylaştı.

DFDS’in Türkiye’de faaliyet gösteren şirketi DFDS Akdeniz İş Birimi, DFDS Akdeniz İş Birimi Başkanı Lars Hoffmann ve DFDS Akdeniz İş Birimi Başkan Yardımcısı Fuat Pamukçu’nun ev sahipliğinde, 15 Ekim 2021 tarihinde Mersin Hilton’da iş dünyası temsilcileri ve iş ortakları ile buluştu Kaynak: DFDS Mersin-Trieste Hattındaki 3. Gemisini Hizmete Sundu